Kalıcı Makyaj Eğitimi

Kalıcı makyaj Eğitimleri

  • Kaş kontürü eğitimi
  • Kalıcı eyeliner eğitimi
  • Dudak kontürü eğitimi

Kaş kontürü uygulamasına geçilmeden önce, kişi ön görüşme esnasında kaşlarıyla ilgili rahatsızlığını, kalıcı makyaj uzmanına belirtmelidir.
Eğer kişinin yüzünde kaş yapısı tamamen dökülmüşse, böyle bir durumda kişinin yüz hatlarına uygun çizgilerle yeni  bir kaş modeli belirlenir. Bundan sonra kişinin ten rengine uygun bir pigment belirlenir ve lokal anestezi yapılarak işleme geçilir. Uygulamanın yaklaşık  süresi 1 saattir. Kaş kontürü uygulaması 5 ila 7 sene arasında ciltte kalır. Ancak bu süre güneşe ve solaryuma maruz kalındığında kısalır.
Kalıcı eye-liner uygulaması ile küçük görüntüsü rahatsızlık veren gözler, daha büyük gösterilebilir, çok büyük görüntüsü olan gözler daha çekik ve küçük hale getirilebilir. İddiasız olduğunu düşündüğünüz gözleriniz, daha iddialı ve çekici hale getirilebilirsiniz Çok bitişik olduğu düşünülen gözler, daha ayrık gösterilebilir ve doğal kirpikler optik olarak daha yoğun gösterilebilir. Silinebilir normal makyajda eyeliner uygulamasında başarısız olan bayanlar bu işlemle çözüm bulabilirler.

Eyeliner uygulamasında da diğer uygulamalarda olduğu gibi, uygulama yapılacak kişiyle ön görüşme yapılarak , şikayet ve istek belirlenir. Bu doğrultu da istenen şekil verme işlemden önce ön çizimle belirlenir. Ve kişinin onayından sonra, lokal anestezi yapılarak işleme geçilir.
Eyeliner uygulamasında diğer uygulamalarda olduğu gibi temel esas doğal bir görünüm elde edilmesidir. Bundan dolayı, uygulamanın kalıcılığı düşünülürse, çok iddialı kalıcı makyajlar yaptırılmamalıdır. Çok kalın ve çok uzun olarak yapılmış bir eyeliner,özel bir gecede çok şık ve iddialı görünebilir ancak bu makyajın gündelik hayatta da kullanılacağı ve her ortama uyum sağlamayacağı da düşünülüp buna göre işlem yapılması gerekmektedir.

Dudak kontürü uygulaması yapılacak kişiyle ön görüşme esnasında, dudağa uygulanacak şekil belirlenir. Kişinin istekleri doğrultusunda uygulama öncesi yapılan çizimle kişiye uygulamanın basamakları anlatılır. Ve yine kişinin isteği de baz alınarak, uygun pigment maddesi belirlenir. Lokal anestesiyle bölge uyuşturulur. Uygulama ortalama 1 ila 2 saat arasında değişir.
Kalıcı makyaj eğitimini istediğiniz bölümle ilgili alabilirsiniz.

Detaylar ve fiyatlar için arayınız.